Drukuj

Fornir, czyli okleina naturalna

Grupą materiałów stosowanych do produkcji mebli z ''najwyższej półki'' są okleiny naturalne (forniry). Proces produkcji mebli z wykorzystaniem okleiny naturalnej jest procesem trudnym - wieloetapowym i bardzo czasochłonnym. My fornirów nie unikamy - zastosowaliśmy je już w wielu realizacjach, dzięki czemu pochwalić się możemy ogromnym doświadczeniem w tej dziedzinie.
 
Okleiny naturalne to materiał pochodzenia organicznego, będący wynikiem procesu skrawania obwodowego (lub płaskiego) drewnianych bali. Forniry produkuje się na całym świecie, z wielu różnych gatunków drewna - stąd też mnogość wzornicza i to co w nich najważniejsze - niepowtarzalność.
 
Duża różnorodność dostępnych oklein daje możliwość tworzenia unikalnych kompozycji z połączenia różnych szlachetnych gatunków drewna.
 
Procesem kluczowym dla ostatecznego efektu wizualnego powierzchni fornirowanej jest jej lakierowanie. W zależności od zastosowanego lakieru oraz technologii, powierzchnię można wykończyć w różnym stopniu połyskliwości - od powierzchni matowej, gdzie widoczna jest oryginalna struktura naturalnego surowca, do wykończonej na tzw. ''wysoki połysk''.
 
Stosujemy równiez okleiny modyfikowane.
"

Zadaj pytanie